Kelahiran, Kematian dan Anak Angkat-2017

Info : Permohonan pendaftaran kelahiran atau kelahiran mati yang dikemukakan dalam tempoh 42 hari dari tarikh kelahiran / kelahiran mati diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA1,37398.78%171.22%1,390
JPN NEGERI6,83099.88%80.12%6,838
JPN DAERAH31,54799.65%1110.35%31,658
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA1,18298.50%181.50%1,200
JPN NEGERI6,39499.91%60.09%6,400
JPN DAERAH30,40799.69%940.31%30,501
MACJPN PUTRAJAYA1,37298.28%241.72 %1,396
JPN NEGERI7,02599.84%110.16%7,036
JPN DAERAH32,80199.70%990.30%32,900
APRILJPN PUTRAJAYA1,33898.45%211.55%1.359
JPN NEGERI6,73697.92%1432.08%6,879
JPN DAERAH32,61697.80%7322.20%33,348
MEIJPN PUTRAJAYA144398.36%241.64%
1,467
JPN NEGERI7,51699.88%9
0.12%
7,525
JPN DAERAH35,18099.77%820.23%35,262
JUNJPN PUTRAJAYA1,35798.40%
221.60%
1,379
JPN NEGERI6,91399.87%
9
0.13%
6,922
JPN DAERAH30,75799.73%840.27%
30,841
JULAIJPN PUTRAJAYA1,25997.00%393.00%1,298
JPN NEGERI7,30099.79%150.21%7,315
JPN DAERAH33,91099.70%1020.30%34,012
OGOSJPN PUTRAJAYA1,35298.54%201.46%1,372
JPN NEGERI6,91399.77%160.23%6,929
JPN DAERAH33,94399.65%1180.35%34,061

Info : Permohonan carian data daripada daftar kelahiran diproses dan selesai dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN:
a) Bagi kanak-kanak yang kelahirannya didaftarkan selepas 1.1.2003(selepas SIREN) 

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA95100.00%00.00%95
JPN NEGERI30799.03%30.97%310
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA78100.00%00.00%78
JPN NEGERI370100.0000.00%370
MACJPN PUTRAJAYA123100.00%00.00%123
JPN NEGERI46299.14%40.86%466
APRILJPN PUTRAJAYA10699.07%10.93%107
JPN NEGERI40798.79%51.21%412
MEIJPN PUTRAJAYA105100.00%00.00%105
JPN NEGERI462100.00%00.00%462
JUNJPN PUTRAJAYA10199.02%10.98%102
JPN NEGERI314100.00%00.00%314
JULAIJPN PUTRAJAYA11898.33%21.67%120
JPN NEGERI373100.00%00.00%373
OGOSJPN PUTRAJAYA114100.00%00.00%114
JPN NEGERI41099.80%51.20%415

Info : Permohonan cabutan daripada daftar kelahiran diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi data yang telah lengkap dikemaskini dalam sistem

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (<20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA1,99499.65%70.35%2,001
JPN NEGERI6,78699.88%80.12%6,794
JPN DAERAH19,73599.93%130.07%19,748
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA1,80699.61%70.39%1,813
JPN NEGERI6,51499.94%40.06%6,518
JPN DAERAH18,11699.86%260.14%18,142
MACJPN PUTRAJAYA2,50199.76%60.24%2,507
JPN NEGERI8,35999.89%90.11%8,368
JPN DAERAH22,60599.91%21210.09%22,626
APRILJPN PUTRAJAYA2,14499.72%60.28%2,150
JPN NEGERI6,55598.26%1161.74%6,671
JPN DAERAH19,50697.96%4072.04%19,913
MEIJPN PUTRAJAYA2,25399.82%40.18%2,257
JPN NEGERI6,83599.85%100.15%6,845
JPN DAERAH20,12199.92%170.08%20,138
JUNJPN PUTRAJAYA2,21099.91%20.09%2,212
JPN NEGERI6,28799.92%50.08%6,292
JPN DAERAH15,02599.94%90.06%15,034
JULAIJPN PUTRAJAYA2,10999.72%60.28%2,115
JPN NEGERI7,22699.88%90.12%7,235
JPN DAERAH19,00299.89%200.11%19,022
OGOSJPN PUTRAJAYA2,78299.71%80.29%2,790
JPN NEGERI8,56699.85%130.15%8,579
JPN DAERAH23,29999.88%290.12%23,328

Info : Permohonan cabutan daripada daftar kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh beikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi data yang telah lengkap dikemaskini dalam sistem

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA38399.74%10.26%384
JPN NEGERI1,63299.88%20.12%1,634
JPN DAERAH3,26899.97%10.03%3,269
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA313100.00%00.00%313
JPN NEGERI1,61499.75%40.25%1,618
JPN DAERAH3,34299.94%20.06%3,344
MACJPN PUTRAJAYA363100.00%00.00%363
JPN NEGERI1,97899.70%60.30%1,984
JPN DAERAH4,07299.95%20.05%4,074
APRILJPN PUTRAJAYA340100.00%00.00%340
JPN NEGERI1,76198.43%281.57%1,789
JPN DAERAH3,52598.30%611.70%3,586
MEIJPN PUTRAJAYA48099.79%
1
0.21%
481

JPN NEGERI1,88199.79%
40.21%
1,885

JPN DAERAH3,738100.00%
0
0.00%
3,738
JUNJPN PUTRAJAYA305
99.67%
1
0.33%
306
JPN NEGERI1,408
99.86%2
0.14%
1,410
JPN DAERAH2,57299.84%40.16%2,576
JULAIJPN PUTRAJAYA358100.00%00.00%358
JPN NEGERI2,07799.71%60.29%2,083
JPN DAERAH3,86399.84%60.16%3,869
OGOSJPN PUTRAJAYA459100.00%00.00%459
JPN NEGERI2,43699.88%30.12%2439
JPN DAERAH4,86399.94%30.06%4866

Info: Permohonan carian data daripada daftar kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh beikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi kanank-kanak yang kelahirannya didaftarkan selepas 1.1.2003 (selepas SIREN)

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA26100.00%00.00%26
JPN NEGERI32799.39%20.61%329
JPN DAERAH00.00%00.00%0.00%0
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA27100.00%00.00%27
JPN NEGERI32799.39%20.61%329
JPN DAERAH00.00%00.00%0
MACJPN PUTRAJAYA23100.00%00.00%23
JPN NEGERI394100.00%00.00%394
APRILJPN PUTRAJAYA20100.00%00.00%20
JPN NEGERI31199.04%30.96%314
JPN DAERAH1100.00%00.00%1
MEIJPN PUTRAJAYA29100.00%00.00%29
JPN NEGERI39799.50%20.50%399
JPN DAERAH1100.00%00.00%1
JUNJPN PUTRAJAYA24100.00%00.00%24
JPN NEGERI171100.00%00.00%171
JPN DAERAH00.00%00.00%0
JULAIJPN PUTRAJAYA30100.00%00.00%30
JPN NEGERI203100.00%00.00%203
JPN DAERAH00.00%00.00%0
OGOSJPN PUTRAJAYA43100.00%00.00%43
JPN NEGERI274100.00%00.00%274
JPN DAERAH00.00%00.00%0

Info: Permohonan pendaftaran kematian yang dikemukakan dalam tempoh 3 hari dari tarikh kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA203100.00%00.00%203
JPN NEGERI1,93099.74%50.26%1,935
JPN DAERAH11,89799.73%320.27%11,929
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA13399.25%10.75%134
JPN NEGERI1,73199.77%40.23%1,735
JPN DAERAH11,76199.81%220.19%11,783
MACJPN PUTRAJAYA17199.42%10.58%172
JPN NEGERI1,84899.73%50.27%1,853
JPN DAERAH12,36499.77%280.23%12,392
APRILJPN PUTRAJAYA14399.31%10.69%144
JPN NEGERI1,60798.35%271.65%1,634
JPN DAERAH10,90597.87%2372.13%%11,142
MEIJPN PUTRAJAYA172100.00%00.00%172
JPN NEGERI1,95799.75%50.25%1,962
JPN DAERAH12,79299.88%160.12%12,808
JUNJPN PUTRAJAYA211100.00%00.00%211
JPN NEGERI1,76599.89%20.11%1,767
JPN DAERAH10,84299.74%280.26%10,870
JULAIJPN PUTRAJAYA19399.48%10.52%194
JPN NEGERI1,91499.79%40.21%1,918
JPN DAERAH12,01799.80%240.20%12,041
OGOSJPN PUTRAJAYA186100.00%00.00%186
JPN NEGERI1,72899.77%40.23%1,732
JPN DAERAH11.31599.75%280.25%11,343
.
X