Perkahwinan dan Penceraian 2013

Penyediaan daftar perkahwinan diselesaikan dalam tempoh tidak melebihi tempoh berikut (20 minit) dari masa surat temujanji pengupacaraan diterima daripada pasangan di kaunter pejabat JPNM.

BULANBILANGAN
MENEPATI
STANDARD
(< 20 MINIT)
% MENEPATI
STANDARD
BILANGAN
MELEBIHI
STANDARD
(> 20 MINIT)
% MELEBIHI
STANDARD
JUMLAH
PERKHIDMATAN
JANUARI2,38099.9220.082,382
FEBRUARI2,21199.9510.052,212
MAC2,39399.7560.252,399
APRIL2,33999.8730.132,342
MEI2,49099.9610.042,491
JUN2,49599.8830.122,498
JULAI2,43999.8830.122,442
OGOS1,77399.8930.111,775
SEPTEMBER2,53199.9230.082,533
OKTOBER2,46799.56110.442,478
NOVEMBER2,30799.9610.042,308
DISEMBER2,74699.9610.042,747

Pendaftaran semula perkahwinan luar negara selepas 1.3.1982 / Pendaftaran perkahwinan adat atau agama atau kelaziman sebelum tarikh 1.3.1982 diselesaikan pada hari yang sama (1 hari)  jika permohonan teratur.

BULANBILANGAN
MENEPATI
STANDARD
(< 1 HARI)
% MENEPATI
STANDARD
BILANGAN
MELEBIHI
STANDARD
(> 1 HARI)
% MELEBIHI
STANDARD
JUMLAH
PERKHIDMATAN
JANUARI280100.0000.00280
FEBRUARI33299.4020.60334
MAC32699.6910.31327
APRIL30199.3420.66303
MEI243100.0000.00243
JUN24799.6010.40248
JULAI253100.0000.00253
OGOS211100.0000.00211
SEPTEMBER270100.0000.00270
OKTOBER26199.6210.38262
NOVEMBER212100.0000.00212
DISEMBER27299.6310.37273

Kesulitan hal ehwal perkahwinan yang dirujuk kepada Tribunal Perkahwinan akan diselesaikan dalam tempoh 6 bulan dari tarikh rujukan.

BULANBILANGAN MENEPATI STANDARD
(< 6 BULAN)
% MENEPATI
STANDARD
BILANGAN
MELEBIHI
STANDARD
(> 6 BULAN)
% MELEBIHI
STANDARD
JUMLAH
PERKHIDMATAN
JANUARI43391.93388.07471
FEBRUARI40389.764610.24449
MAC49879.3013020.70628
APRIL51283.5210116.48613
MEI37779.379820.63475
JUN44788.345911.66506
JULAI36299.1830.82365
OGOS226100.0000.00226
SEPTEMBER166100.0000.00166
OKTOBER75100.0000.0075
NOVEMBER25100.0000.0025
DISEMBER8100.0000.008

Permohonan pendaftaran perkahwinan di bawah Ordinan Pendaftaran 1952 diselesaikan pada hari yang sama (1 hari) jika permohonan teratur.


BULAN
BILANGAN
MENEPATI
STANDARD
(< 1 HARI)
% MENEPATI
STANDARD
BILANGAN
MELEBIHI
STANDARD
(> 1 HARI)
% MELEBIHI
STANDARD
JUMLAH
PERKHIDMATAN
JANUARI15100.0000.0015
FEBRUARI20100.0000.0020
MAC27100.0000.0027
APRIL25100.0000.0025
MEI22100.0000.0022
JUN21100.0000.0021
JULAI24100.00
00.0024
OGOS10100.0000.0010
SEPTEMBER19100.0000.0019
OKTOBER15100.0000.0015
NOVEMBER15100.0000.0015
DISEMBER23100.0000.0023
.
X