Perkahwinan dan Penceraian-2017

Penyediaan daftar perkahwinan diselesaikan dalam tempoh tidak melebihi tempoh berikut (20 minit) dari masa surat temujanji pengupacaraan diterima daripada pasangan di kaunter pejabat JPNM.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA198100.00%00.00%198
JPN NEGERI583100.00%00.00%583
JPN DAERAH1,10899.64%40.36%1,112
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA203100.00%00.00%203
JPN NEGERI673100.00%00.00%673
JPN DAERAH1,23399.68%40.32%1,237
MACJPN PUTRAJAYA244100.00%00.00%244
JPN NEGERI696100.00%00.00%696
JPN DAERAH1,48299.93%10.07%1,483
APRILJPN PUTRAJAYA183100.00%00.00%183
JPN NEGERI55899.82%10.18%559
JPN DAERAH1,19999.67%40.33%1,203
MEIJPN PUTRAJAYA228100.00%00.00%228
JPN NEGERI744100.00%00.00%744
JPN DAERAH1,38499.93%10.07%1,385
JUNJPN PUTRAJAYA148100.00%00.00%148
JPN NEGERI662100.00%00.00%662
JPN DAERAH1,063100.00%00.00%1,063
JULAIJPN PUTRAJAYA23299.57%10.43%233
JPN NEGERI723100.00%00.00%723
JPN DAERAH1,21799.67%40.33%1,221
OGOSJPN PUTRAJAYA226100.00%00.00%226
JPN NEGERI68599.85%10.15%686
JPN DAERAH1,35899.85%20.15%1,360
SEPTEMBERJPN PUTRAJAYA20199.50%10.50%202
JPN NEGERI690100.00%00.00%690
JPN DAERAH110099.73%30.27%1103
OKTOBERJPN PUTRAJAYA236100.00%00.00%236
JPN NEGERI795100.00%00.00%795
JPN DAERAH1,31899.92%10.08%1,319
NOVEMBERJPN PUTRAJAYA132100.00%00.00%132
JPN NEGERI817100.00%00.00%817
JPN DAERAH1,557100.00%00.00%1,557

Pendaftaran semula perkahwinan luar negara selepas 1.3.1982 / Pendaftaran perkahwinan adat atau agama atau kelaziman sebelum tarikh 1.3.1982 diselesaikan pada hari yang sama (1 hari)  jika permohonan teratur.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 1 HARI)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 1 HARI)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA124100.00%00.00%124
JPN NEGERI113100.00%00.00%113
JPN DAERAH109100.00%00.00%109
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA138100.00%00.00%138
JPN NEGERI114100.0000.00%114
JPN DAERAH140100.00%00.00%140
MACJPN PUTRAJAYA152100.00%00.00%152
JPN NEGERI95100.00%00.00%95
JPN DAERAH127100.00%00.00%127
APRILJPN PUTRAJAYA140100.00%00.00%140
JPN NEGERI102100.00%00.00%102
JPN DAERAH101100.00%00.00%101
MEIJPN PUTRAJAYA148100.00%00.00%148
JPN NEGERI106100.00%00.00%106
JPN DAERAH105100.00%00.00%105
JUNJPN PUTRAJAYA130100.00%00.00%130
JPN NEGERI94100.00%00.00%94
JPN DAERAH95100.00%00.00%95
JULAIJPN PUTRAJAYA136100.00%00.00%136
JPN NEGERI122100.00%00.00%122
JPN DAERAH109100.00%00.00%109
OGOSJPN PUTRAJAYA151100.00%00.00%151
JPN NEGERI85100.00%00.00%85
JPN DAERAH113100.00%00.00%113
SEPTEMBERJPN PUTRAJAYA118100.00%00.00%118
JPN NEGERI75100.00%00.00%75
JPN DAERAH88100.00%00.00%88
OKTOBERJPN PUTRAJAYA156100.00%00.00%156
JPN NEGERI89100.00%00.00%89
JPN DAERAH111100.00%00.00%111
NOVEMBERJPN PUTRAJAYA146100.00%00.00%146
JPN NEGERI78100.00%00.00%78
JPN DAERAH110100.00%00.00%110

Kesulitan hal ehwal perkahwinan yang dirujuk kepada Tribunal Perkahwinan akan diselesaikan dalam tempoh 6 bulan dari tarikh rujukan.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 6 BULAN)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 6 BULAN)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA5100.00%00.00%5
JPN NEGERI164100.00%00.00%164
JPN DAERAH213100.00%00.00%213
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA1100.00%00.00%
JPN NEGERI116100.00%00.00%116
JPN DAERAH179100.00%00.00%179
MACJPN PUTRAJAYA2100.00%00.00%2
JPN NEGERI67100.00%00.00%67
JPN DAERAH138100.00%00.00%138
APRILJPN PUTRAJAYA1100.00%00.00%1
JPN NEGERI23100.00%00.00%23
JPN DAERAH41100.00%00.00%41
MEIJPN NEGERI8100.00%00.00%8
JPN DAERAH22100.00%00.00%22
JUNJPN NEGERI2100.00%00.00%2
JPN DAERAH2100.00%00.00%2
JULAIJPN NEGERI10100.00%00.00%10
JPN DAERAH5100.00%00.00%5
OGOSJPN NEGERI2100.00%00.00%2
JPN DAERAH8100.00%00.00%8
SEPTEMBERJPN NEGERI8100.00%00.00%8
JPN DAERAH8100.00%00.00%8
OKTOBERJPN NEGERI3100.00%00.00%3
JPN DAERAH3100.00%00.00%3
NOVEMBERJPN NEGERI2100.00%00.00%2
JPN DAERAH6100.00%00.00%6

Permohonan pendaftaran perkahwinan di bawah Ordinan Pendaftaran 1952 diselesaikan pada hari yang sama (1 hari) jika permohonan teratur.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 1 HARI)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 1 HARI)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN NEGERI1386.67%213.33%15
JPN DAERAH9598.96%11.04%96
FEBRUARIJPN NEGERI7100.00%00.00%7
JPN DAERAH6798.53%11.47%68
MACJPN NEGERI583.33%116.67%6
JPN DAERAH7095.89%34.11%73
APRILJPN NEGERI1090.91%19.09%11
JPN DAERAH7898.73%11.27%79
MEIJPN NEGERI8100.00%00.00%8
JPN DAERAH7796.25%33.75%80
JUNJPN NEGERI7100.00%00.00%7
JPN DAERAH7896.30%33.70%81
JULAIJPN NEGERI1100.00%00.00%1
JPN DAERAH7098.59%11.41%71
OGOSJPN NEGERI150.00%150.00%2
JPN DAERAH12898.46%21.54%130
SEPTEMBERJPN NEGERI360.00%240.00%5
JPN DAERAH8695.56%44.44%90
OKTOBERJPN NEGERI45100.00%00.00%45
JPN DAERAH8798.86%11.14%88
NOVEMBERJPN NEGERI36100.00%00.00%36
JPN DAERAH212100.00%00.00%212
.
X