Kelahiran, Kematian dan Anak Angkat 2020

Info : Permohonan pendaftaran kelahiran atau kelahiran mati yang dikemukakan dalam tempoh 42 hari dari tarikh kelahiran / kelahiran mati diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima

BULANLOKASIBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN CAWANGAN970.31%31,36799.69%31,464
JPN NEGERI120.21%5,59099.79%5,602
JPN PUTRAJAYA100.74%1,34399.26%1,353
FEBRUARIJPN CAWANGAN810.28%28,38299.72%28,382
JPN NEGERI90.19%4,83899.81%4,847
JPN PUTRAJAYA30.26%1,15699.74%1,159
MACJPN CAWANGAN560.29%19,44399.71%19,499
JPN NEGERI160.48%3,31199.52%3,327
JPN PUTRAJAYA20.47%42699.53%428
APRILJPN CAWANGAN31.97%14998.03%152
JPN NEGERI51.12%44298.88%447
JPN PUTRAJAYA21.43%13898.57%140
MEIJPN CAWANGAN1300.50%25,98999.50%26,119
JPN NEGERI340.42%8,04499.58%8,078
JPN PUTRAJAYA201.83%1,07398.17%1,093
JUNJPN CAWANGAN 720.36%19,86999.64%19,941
JPN NEGERI100.27%3,72499.73%3,734
JPN PUTRAJAYA00.00%81100.00%81
JULAIJPN CAWANGAN330.28%11,88699.72%11,919
JPN NEGERI20.15%1,34199.85%11,919
JPN PUTRAJAYA13.03%3296.97%33
OGOSJPN CAWANGAN110.27%4,01599.73%4,026
JPN NEGERI30.67%44799.33%450
JPN PUTRAJAYA16.25%1593.75%16

Info : Permohonan carian data daripada daftar kelahiran diproses dan selesai dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN:
a) Bagi kanak-kanak yang kelahirannya didaftarkan selepas 1.1.2003(selepas SIREN) 

BULANLOKASIBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN NEGERI00.00%503100.00%503
JPN PUTRAJAYA00.00%76100.00%76
FEBRUARIJPN NEGERI30.59%50299.41%505
JPN PUTRAJAYA00.00%83100.00%83
MACJPN NEGERI10.41%24399.59%244
JPN PUTRAJAYA00.00%22100.00%22
APRILJPN PUTRAJAYA00.00%2100.00%2
MEIJPN NEGERI22.33%8497.67%86
JPN PUTRAJAYA00.00%10100.00%10
JUNJPN NEGERI00.00%286100.00%286
JPN PUTRAJAYA00.00%41100.00%41
JULAIJPN PUTRAJAYA00.00%87100.00%87
JPN NEGERI30.73%40799.27%410
OGOSJPN NEGERI00.00%98100.00%198
JPN PUTRAJAYA00.00%21100.00%21

Info : Permohonan cabutan daripada daftar kelahiran diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi data yang telah lengkap dikemaskini dalam sistem

BULANLOKASIBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MENEPATI STANDARD (<20 MINIT)% MENEPATI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN CAWANGAN340.10%35,73299.90%35,766
JPN NEGERI100.12%8,68099.88%8,690
JPN PUTRAJAYA50.23%2,15899.77%2,163
FEBRUARIJPN CAWANGAN240.07%36,13599.93%36,159
JPN NEGERI80.10%7,91699.90%7,924
JPN PUTRAJAYA50.26%1,89499.74%1,899
MACJPN CAWANGAN130.06%21,86999.94%21,882
JPN NEGERI40.08%4,89599.92%4,899
JPN PUTRAJAYA10.16%64299.84%643
APRILJPN CAWANGAN00.00%49100.00%49
JPN NEGERI11.61%6198.39%62
JPN PUTRAJAYA00.00%23100.00%23
MEIJPN CAWANGAN60.06%10,34199.94%10,347
JPN NEGERI10.03%3,20999.97%688
JPN PUTRAJAYA10.15%68799.85%688
JUNJPN CAWANGAN170.05%37,55899.95%37,575
JPN NEGERI50.05%9,63899.95%9,643
JPN PUTRAJAYA20.09%2,21099.91%2,212
JULAIJPN CAWANGAN240.06%42,52699.97%42,550
JPN NEGERI60.07%8,72099.93%8,726
JPN PUTRAJAYA40.06%2,22299.82%2,226
OGOSJPN CAWANGAN80.06%13,01199.94%13,019
JPN NEGERI30.10%3,03799.90%3,040
JPN PUTRAJAYA00.00%720100.00%720

Info: Permohonan carian data daripada daftar kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh beikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi kanank-kanak yang kelahirannya didaftarkan selepas 1.1.2003 (selepas SIREN)

BULANLOKASIBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN NEGERI10.19%52899.81%33
JPN PUTRAJAYA00.00%33100.00%33
FEBRUARIJPN NEGERI10.18%57099.82%571
JPN PUTRAJAYA00.00%45100.00%45
MACJPN NEGERI00.00%343100.00%343
JPN PUTRAJAYA00.00%16100.00%16
APRILJPN NEGERI00.00%48100%48
MEIJPN NEGERI00.00%86100.00%86
JPN PUTRAJAYA00.00%6100.00%6
JUNJPN NEGERI10.18%55199.82%552
JPN PUTRAJAYA00.00%38100.00%38
JULAIJPN NEGERI10.12%82999.88%830
JPN PUTRAJAYA00.00%29100.00%29
OGOSJPN NEGERI10.48%20999.52%210
JPN PUTRAJAYA00.00%9100.00%9

Info : Permohonan cabutan daripada daftar kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh beikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi data yang telah lengkap dikemaskini dalam sistem

BULANLOKASIBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN CAWANGAN20.05%4,20599.95%4,205
JPN NEGERI40.28%1,44999.72%1,453
JPN PUTRAJAYA62.07%28497.91%290
FEBRUARIJPN CAWANGAN30.07%4,32899.93%4,331
JPN NEGERI10.07%1,53699.93%1,537
JPN PUTRAJAYA31.03%28898.97%291
MACJPN CAWANGAN00.00%2,525100.00%2,525
JPN NEGERI20.24%83799.76%839
JPN PUTRAJAYA00.00%84100.00%84
APRILJPN CAWANGAN00.00%2100.00%2
JPN NEGERI15.26%1894.74%19
JPN PUTRAJAYA00.00%11100.00%11
MEIJPN CAWANGAN00.00%910100.00%910
JPN NEGERI00.00%447100.00%447
JPN PUTRAJAYA00.00%49100.00%49
JUNJPN CAWANGAN30.09%3,22699.91%3,229
JPN NEGERI00.00%1,433100.00%1,433
JPN PUTRAJAYA31.37%21698.63%219
JULAIJPN CAWANGAN20.05%4,28599.95%4,287
JPN NEGERI20.13%1,50399.87%1,505
JPN PUTRAJAYA51.90%25898.10%263
OGOSJPN CAWANGAN10.07%1,46099.93%1,461
JPN NEGERI00.00%540100.00%540
JPN PUTRAJAYA00.00%95100.00%95

Info: Permohonan pendaftaran kematian yang dikemukakan dalam tempoh 3 hari dari tarikh kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima.

BULANLOKASIBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN CAWANGAN330.35%9,45999.65%9,492
JPN NEGERI20.16%1,24499.84%1,246
JPN PUTRAJAYA00.00%286100.00%286
FEBRUARIJPN CAWANGAN330.41%7,92899.59%7,961
JPN NEGERI30.27%1,09099.73%%1,093
JPN PUTRAJAYA21.14%17498.68%176
MACJPN CAWANGAN170.35%4,86999.65%4,886
JPN NEGERI00.00%671100.00%671
JPN PUTRAJAYA00.00%62100.00%62
APRILJPN CAWANGAN10.59%16899.41%169
JPN NEGERI10.28%35899.72%359
JPN PUTRAJAYA20.71%28199.29%283
MEIJPN CAWANGAN330.36%9,09999.64%9,132
JPN NEGERI90.37%2,45299.63%2,461
JPN PUTRAJAYA92.00%44298.00%451
JUNJPN CAWANGAN300.32%9,26999.68%9,299
JPN NEGERI20.08%2,46999.92%2,471
JPN PUTRAJAYA10.21%47599.79%476
JULAIJPN CAWANGAN200.26%7,77599.74%7,795
JPN NEGERI30.25%1,20499.75%1,207
JPN PUTRAJAYA00332100.00%332
OGOSJPN CAWANGAN70.23%3,00799.77%3,014
JPN NEGERI10.19%51999.81%520
JPN PUTRAJAYA00.00%154100.00%154
Font Resize
X