Married And Divorce 2020

Penyediaan daftar perkahwinan diselesaikan dalam tempoh tidak melebihi tempoh berikut (20 minit) dari masa surat temujanji pengupacaraan diterima daripada pasangan di kaunter pejabat JPNM.

BULANLOKASIBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN CAWANGAN20.16%1,25699.84%1,258
JPN NEGERI41.02%38998.98%393
JPN PUTRAJAYA00.00%204100.00%204
FEBRUARIJPN CAWANGAN10.07%1,37099.93%1,371
JPN NEGERI50.94%52899.06%533
JPN PUTRAJAYA31.46%20298.54%205
MACJPN CAWANGAN20.26%76499.74%766
JPN NEGERI00.00%265100.00%265
JPN PUTRAJAYA00.00%138100.00%138
APRILJPN PUTRAJAYA00.00%1100.00%1
MEIJPN CAWANGAN30.72%41299.28%415
JPN NEGERI10.00%17099.42%171
JPN PUTRAJAYA00.00%74100.00%74
JUNJPN CAWANGAN00.00%1000100.00%1000
JPN NEGERI10.26%38999.74%390
JPN PUTRAJAYA21.12%17798.88%179
JULAIJPN CAWANGAN60.41%1,44299.59%1,448
JPN NEGERI20.43%46299.57%464
JPN PUTRAJAYA10.66%15099.34%151
OGOSJPN CAWANGAN20.38%52999.62%531
JPN NEGERI00.00%153100.00%153
JPN PUTRAJAYA00.00%85100.00%85

Pendaftaran semula perkahwinan luar negara selepas 1.3.1982 / Pendaftaran perkahwinan adat atau agama atau kelaziman sebelum tarikh 1.3.1982 diselesaikan pada hari yang sama (1 hari)  jika permohonan teratur.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 1 HARI)% MENEPATI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN CAWANGAN100100.00%100
JPN NEGERI100100.00%100
JPN PUTRAJAYA125100.00%125
FEBRUARIJPN CAWANGAN66100.00%66
JPN NEGERI81100.00%81
JPN PUTRAJAYA117100.00%117
MACJPN CAWANGAN51100.00%51
JPN NEGERI57100.00%57
JPN PUTRAJAYA53100.00%53
APRILJPN PUTRAJAYA1100.00%1
MEIJPN CAWANGAN4100.00%4
JPN NEGERI6100.00%6
JPN PUTRAJAYA6100.00%6
JUNJPN CAWANGAN34100.00%34
JPN NEGERI1898.86%18
JPN PUTRAJAYA15100.00%15
JULAIJPN CAWANGAN40100.00%40
JPN NEGERI19100.00%19
JPN PUTRAJAYA10100.00%10
OGOSJPN CAWANGAN11100.00%
JPN NEGERI7100.00%
JPN PUTRAJAYA2100.00%

Kesulitan hal ehwal perkahwinan yang dirujuk kepada Tribunal Perkahwinan akan diselesaikan dalam tempoh 6 bulan dari tarikh rujukan.

BULANLOKASIMELEBIHIMENEPATIJUMLAH
BILANGAN PERATUS (% )BILANGAN PERATUS (% )BILANGANPERATUS (%)
JANUARIJPN CAWANGAN41.85%21298.15%216100.00%
JPN NEGERI00.00%136100.00%136100.00%
JPN PUTRAJAYA00.00%1100.00%1100.00%
FEBRUARIJPN CAWANGAN00.00%181100.00%181100.00%
JPN NEGERI00.00%140100.00%140100.00%
MACJPN NEGERI
JPN CAWANGAN
MEIJPN CAWANGAN00.00%8100.00%8100.00%
JPN NEGERI00.00%10100.00%10100.00%
JUNJPN CAWANGAN00.00%11100.00%11100.00%
JPN NEGERI00.00%13100.00%13100.00%
JULAIJPN CAWANGAN00.00%10100.00%10100.00%
JPN NEGERI00.00%2100.00%2100.00%
JPN PUTRAJAYA00.00%1100.00%1100.00%
OGOSJPN CAWANGAN00.00%2100.00%2100.00%
JPN NEGERI00.00%1100.00%1100.00%

Permohonan pendaftaran perkahwinan di bawah Ordinan Pendaftaran 1952 diselesaikan pada hari yang sama (1 hari) jika permohonan teratur.

BULANLOKASIBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 1 HARI)% MELEBIHI STANDARDBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 1 HARI)% MENEPATI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JPN CAWANGAN21.68%11798.32%119
JANUARIJPN NEGERI00.00%1100.00%1
JPN CAWANGAN32.80%10497.20%107
FEBRUARIJPN NEGERI019.15%2100.00%2
MACJPN CAWANGAN00.00%22100.00%22
MEIJPN CAWANGAN00.00%5100.00%5
JUNJPN CAWANGAN116.67%685.71%7
Font Resize
X