Kelahiran, Kematian dan Anak Angkat-2018

Info : Permohonan pendaftaran kelahiran atau kelahiran mati yang dikemukakan dalam tempoh 42 hari dari tarikh kelahiran / kelahiran mati diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA1,45897.85%322.15%1,490
JPN NEGERI6,17099.69%190.31%6,189
JPN DAERAH34,75899.69%1080.31%34,893
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA1,18296.96%373.04%1,219
JPN NEGERI5,08999.69%160.31%5,105
JPN DAERAH28,80899.73%780.27%28,886
MACJPN PUTRAJAYA1,26697.31%352.69%1,301
JPN NEGERI5,67799.70%170.30%5,694
JPN DAERAH31,92399.70%950.30%32,018
APRILJPN PUTRAJAYA1,42697.60%352.40%1,461
JPN NEGERI5,37298.12%1031.88%5,475
JPN DAERAH33,34097.85%7322.15%34,072
MEIJPN PUTRAJAYA1,36297.70%322.30%1,394
JPN NEGERI5,00899.66%170.34%5,025
JPN DAERAH32,96199.69%1020.31%33,063
JUNJPN PUTRAJAYA1,20895.65%554.35%1,263
JPN NEGERI4,90099.76%120.24%4,912
JPN DAERAH33,19899.71%980.29%33,296
JULAIJPN PUTRAJAYA1,38197.60%342.40%1,415
JPN NEGERI4,79499.67%160.33%4,810
JPN DAERAH35,31799.72%990.28%35,416
OGOSJPN PUTRAJAYA1,28696.19%513.81%1,337
JPN NEGERI4,54599.58%190.42%4,564
JPN DAERAH32,11899.71%920.29%32,210
SEPTEMBERJPN PUTRAJAYA43497.75%102.25%444
JPN NEGERI4,27599.77%100.23%4,285
JPN DAERAH32,09999.75%710.22%32,170
OKTOBERJPN PUTRAJAYA48100.00%00.00%48
JPN NEGERI4,92599.60%200.40%4,945
JPN DAERAH32,09999.78%710.22%32,170
NOVEMBERJPN PUTRAJAYA27398.91%31.09%276
JPN NEGERI4,48799.56%200.44%4,507
JPN DAERAH32,25499.75%820.25%32,336
DISEMBERJPN PUTRAJAYA50798.45%81.55%515
JPN NEGERI4,68999.70%140.30%4,703
JPN DAERAH33,28499.78%720.22%33,356

Info : Permohonan carian data daripada daftar kelahiran diproses dan selesai dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN:
a) Bagi kanak-kanak yang kelahirannya didaftarkan selepas 1.1.2003(selepas SIREN) 

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA155100.00%00.00%155
JPN NEGERI47399.37%30.637%476
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA107100.00%00.00%107
JPN NEGERI44099.77%10.23%441
MACJPN PUTRAJAYA148100.00%00.00%148
JPN NEGERI53499.81%10.19%535
APRILJPN PUTRAJAYA12999.23%10.77%130
JPN NEGERI53897.29%152.71%553
MEIJPN PUTRAJAYA10199.02%10.98%102
JPN NEGERI31699.37%20.63%318
JUNJPN PUTRAJAYA81100.00%00.00%81
JPN NEGERI25599.61%10.39%256
JULAIJPN PUTRAJAYA143100.00%00.00%143
JPN NEGERI41999.52%20.48%421
OGOSJPN PUTRAJAYA18399.46%10.54%184
JPN NEGERI58299.49%30.51%585
SEPTEMBERJPN PUTRAJAYA43100.00%00.00%43
JPN NEGERI393100.00%00.00%393
OKTOBERJPN PUTRAJAYA5100.00%00.00%5
JPN NEGERI49499.80%10.20%495
NOVEMBERJPN PUTRAJAYA19100.00%00.00%19
JPN NEGERI39999.50%20.50%401
DISEMBERJPN PUTRAJAYA5100.00%00.00%5
JPN NEGERI36399.45%20.55%365

Info : Permohonan cabutan daripada daftar kelahiran diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi data yang telah lengkap dikemaskini dalam sistem

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (<20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA2,35299.58%100.42%2,362
JPN NEGERI7,52699.88%90.12%7,535
JPN DAERAH24,82599.90%250.10%24,850
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA2,19799.59%90.41%2,206
JPN NEGERI6,24699.90%60.10%6,252
JPN DAERAH19,86999.90%200.10%19,889
MACJPN PUTRAJAYA2,27299.56%100.44%2,282
JPN NEGERI7,62199.82%140.18%7,635
JPN DAERAH24,92799.89%280.11%24,955
APRILJPN PUTRAJAYA1,97099.44%110.56%1,981
JPN NEGERI6,56398.74%841.26%6,647
JPN DAERAH23,34498.29%4061.71%23,750
MEIJPN PUTRAJAYA1,71599.13%150.87%1,730
JPN NEGERI4,68099.83%80.17%4,688
JPN DAERAH17,31199.91%160.09%17,327
JUNJPN PUTRAJAYA2,12399.16%180.84%2,141
JPN NEGERI5,92099.87%70.12%5,927
JPN DAERAH20,95699.96%90.04%20,965
JULAIJPN PUTRAJAYA2,53099.14%220.86%2,552
JPN NEGERI5,92099.88%70.12%5,927
JPN DAERAH24,80799.89%270.11%24,834
OGOSJPN PUTRAJAYA2,75499.49%140.51%2,768
JPN NEGERI6,57899.85%100.15%6,588
JPN DAERAH24,46899.92%190.08%24,487
SEPTEMBERJPN PUTRAJAYA70299.57%30.43%705
JPN NEGERI5,32099.94%30.06%5,323
JPN DAERAH19,25999.93%140.07%19,273
OKTOBERJPN PUTRAJAYA8798.86%11.14%88
JPN NEGERI7,04699.89%80.11%7,054
JPN DAERAH24,95099.90%240.10%24,974
NOVEMBERJPN PUTRAJAYA53299.25%40.75%536
JPN NEGERI6,70299.81%130.19%6,715
JPN DAERAH24,90399.91%230.09%24,926
DISEMBERJPN PUTRAJAYA68299.56%30.44%685
JPN NEGERI8,30299.89%90.11%8,311
JPN DAERAH31,88799.95%170.05%31,904

Info: Permohonan carian data daripada daftar kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh beikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi kanank-kanak yang kelahirannya didaftarkan selepas 1.1.2003 (selepas SIREN)

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA39100.00%00.00%39
JPN NEGERI38199.48%20.52%383
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA54100.00%00.00%54
JPN NEGERI325100.00%00.00%325
MACJPN PUTRAJAYA49100.00%00.00%49
JPN NEGERI37599.07%41.06%379
APRILJPN PUTRAJAYA45100.00%00.00%45
JPN NEGERI37599.21%30.79%378
MEIJPN PUTRAJAYA25100.00%00.00%25
JPN NEGERI32999.70%10.30%330
JUNJPN PUTRAJAYA21100.00%00.00%21
JPN NEGERI230100.00%00.00%230
JULAIJPN PUTRAJAYA23100.00%00.00%23
JPN NEGERI34399.42%20.58%345
OGOSJPN PUTRAJAYA37100.00%00.00%37
JPN NEGERI32599.69%10.31%326
JPN DAERAH1100.00%00.00%1
SEPTEMBERJPN PUTRAJAYA6100.00%00.00%6
JPN NEGERI234100.00%00.00%234
OKTOBERJPN NEGERI41099.03%40.97%414
NOVEMBERJPN NEGERI15599.36%10.64%156
JPN DAERAH1100.00%00.00%1
DISEMBERJPN PUTRAJAYA2100.00%00.00%2
JPN NEGERI206100.00%00.00%206

Info : Permohonan cabutan daripada daftar kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh beikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi data yang telah lengkap dikemaskini dalam sistem

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA44699.55%20.45%448
JPN NEGERI1,85699.68%60.32%1,862
JPN DAERAH4,35799.91%40.09%4,361
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA364100%00.00%364
JPN NEGERI1,71399.48%90.52%1,722
JPN DAERAH3,843100%00.00%3,843
MACJPN PUTRAJAYA58899.16%50.84%593
JPN NEGERI1,89599.68%60.32%1,901
JPN DAERAH4,42299.91%40.09%4,426
APRILJPN PUTRAJAYA43099.08%40.92%434
JPN NEGERI1,81299.07%170.93%1,829
JPN DAERAH4,18998.66%571.34%4,246
MEIJPN PUTRAJAYA37098.93%41.07%374
JPN NEGERI1,28099.46%70.54%1,287
JPN DAERAH3,05799.97%10.03%3,058
JUNJPN PUTRAJAYA32798.79%41.21%331
JPN NEGERI1,18299.24%90.76%1,191
JPN DAERAH3,17999.94%20.06%3,181
JULAIJPN PUTRAJAYA63799.07%60.93%643
JPN NEGERI1,55999.49%80.51%1,567
JPN DAERAH4,41899.98%10.02%4,419
OGOSJPN PUTRAJAYA46997.71%112.29%480
JPN NEGERI1,65899.52%80.48%1,666
JPN DAERAH3,810100.00%00.00%3,810
SEPTEMBERJPN PUTRAJAYA141100.00%00.00%141
JPN NEGERI1,39099.78%30.22%1,393
JPN DAERAH3,33499.88%40.12%3,338
OKOTBERJPN PUTRAJAYA990.00%110.00%10
JPN NEGERI1,54099.87%20.13%1,542
JPN DAERAH4,28699.91%40.09%4,290
NOVEMBERJPN PUTRAJAYA6100.00%00.00%6
JPN NEGERI96499.48%50.52%969
JPN DAERAH3,28699.94%20.06%3,288
DISEMBERJPN PUTRAJAYA14098.59%21.41%142
JPN NEGERI1,10699.55%50.45%1,111
JPN DAERAH3,34999.79%70.21%3,356

Info: Permohonan pendaftaran kematian yang dikemukakan dalam tempoh 3 hari dari tarikh kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA23599.58%10.42%236
JPN NEGERI1,72099.83%30.17%1,723
JPN DAERAH12,88599.81%250.19%12,910
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA196100.00%00.00%196
JPN NEGERI1,60999.81%30.19%1,612
JPN DAERAH12,13999.74%320.26%12,171
MACJPN PUTRAJAYA192100.00%00.00%192
JPN NEGERI1,71099.71%50.29%1,715
JPN DAERAH12,20499.80%240.20%12,228
APRILJPN PUTRAJAYA198100.00%00.00%198
JPN NEGERI1,47598.14%281.86%1,503
JPN DAERAH11,46297.83%2542.17%11,716
MEIJPN PUTRAJAYA21099.53%10.47%211
JPN NEGERI1,45099.25%110.75%1,461
JPN DAERAH11,88799.73%320.27%11,919
JUNJPN PUTRAJAYA202100.00%00.00%202
JPN NEGERI1,36799.71%40.29%1,371
JPN DAERAH11,64299.76%280.24%11,670
JULAIJPN PUTRAJAYA203100.00%00.00%203
JPN NEGERI1,40299.64%50.36%1,407
JPN DAERAH12,85499.81%240.19%12,878
OGOSJPN PUTRAJAYA216100.00%00.00%216
JPN NEGERI1,30799.54%60.46%1,313
JPN DAERAH11,42499.80%230.20%11,447
SEPTEMBERJPN PUTRAJAYA97100.00%00.00%97
JPN NEGERI1,20498.77%151.24%1,219
JPN DAERAH10,47299.84%170.16%10,489
OKTOBERJPN PUTRAJAYA1090.91%19.09%11
JPN NEGERI1,27999.92%10.08%1,280
JPN DAERAH11,43499.70%340.30%11,468
NOVEMBERJPN NEGERI77299.61%30.39%775
JPN DAERAH10,05499.76%240.24%10,078
DISEMBERJPN PUTRAJAYA72100.00%00.00%72
JPN NEGERI1,07799.54%50.46%1,082
JPN DAERAH10,59699.76%260.24%10,622
Font Resize
X