Kelahiran, Kematian dan Anak Angkat 2019

Info : Permohonan pendaftaran kelahiran atau kelahiran mati yang dikemukakan dalam tempoh 42 hari dari tarikh kelahiran / kelahiran mati diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA1,06797.71%252.29%1,092
JPN NEGERI3,93499.77%90.23%3,943
JPN DAERAH33,08799.75%830.25%33,170
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA1,08797.58%272.42%1,114
JPN NEGERI3,70899.78%80.22%3,716
JPN DAERAH27,24999.82%490.26%27,298
MACJPN PUTRAJAYA1,27298.00%262.00%1,298
JPN NEGERI4,56799.67%150.33%4,582
JPN DAERAH30,79699.77%720.23%30,868
APRILJPN PUTRAJAYA1,34397.74%312.26%1,374
JPN NEGERI4,92197.72%1152.28%5,036
JPN DAERAH30,99097.76%7092.24%31,699
MEIJPN PUTRAJAYA1,27398.00%262.00%1,299
JPN NEGERI4,97599.46%270.54%5,002
JPN DAERAH32,01399.69%980.31%32,111
JUNJPN PUTRAJAYA88198.77%111.23%892
JPN NEGERI4,43899.73%120.27%4,450
JPN DAERAH27,88899.77%630.23%27,951

Info : Permohonan carian data daripada daftar kelahiran diproses dan selesai dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN:
a) Bagi kanak-kanak yang kelahirannya didaftarkan selepas 1.1.2003(selepas SIREN) 

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA131100.00%00.00%131
JPN NEGERI35199.72%10.28%352
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA111100.00%00.00%111
JPN NEGERI382100.00%10.00%383
MACJPN PUTRAJAYA16698.81%21.19%168
JPN NEGERI41599.52%20.48%417
APRILJPN PUTRAJAYA128100.00%00.00%128
JPN NEGERI44898.25%81.75%456
MEIJPN PUTRAJAYA122100.00%00.00%122
JPN NEGERI31699.68%10.32%317
JUNJPN PUTRAJAYA89100.00%00.00%89
JPN NEGERI257100.00%00.00%257

Info : Permohonan cabutan daripada daftar kelahiran diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi data yang telah lengkap dikemaskini dalam sistem

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (<20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA1,70899.36%110.64%1,719
JPN NEGERI6,41399.89%70.11%6,420
JPN DAERAH29,68299.94%170.06%29,699
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA2,31899.44%130.56%2,331
JPN NEGERI7,16299.85%110.15%7,173
JPN DAERAH39,48299.92%310.08%39,513
MACJPN PUTRAJAYA2,74399.38%170.62%2,760
JPN NEGERI8,41499.92%70.08%8,421
JPN DAERAH41,20999.95%220.05%41,231
APRILJPN PUTRAJAYA2,46099.15%210.85%2,481
JPN NEGERI7,59298.09%1481.91%7,740
JPN DAERAH32,68497.87%7132.13%33,397
MEIJPN PUTRAJAYA2,00699.41%120.59%2,018
JPN NEGERI6,63899.86%90.14%6,647
JPN DAERAH28,39799.94%160.06%28,413
JUNJPN PUTRAJAYA1,58299.18%130.82%1,595
JPN NEGERI6,24299.90%60.10%6,248
JPN DAERAH29,24099.94%170.06%29,257

Info: Permohonan carian data daripada daftar kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh beikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi kanank-kanak yang kelahirannya didaftarkan selepas 1.1.2003 (selepas SIREN)

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA28100.00%00.00%28
JPN NEGERI42799.77%10.23%428
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA24100.00%00.00%24
JPN NEGERI39999.25%30.75%402
MACJPN PUTRAJAYA94100.00%00.00%94
JPN NEGERI41999.76%10.24%420
JPN DAERAH1100.00%00.00%1
APRILJPN PUTRAJAYA68100.00%00.00%68
JPN NEGERI81099.75%20.25%812
MEIJPN PUTRAJAYA54100.00%00.00%54
JPN NEGERI64199.69%20.31%643
JUNJPN PUTRAJAYA26100.00%00.00%26
JPN NEGERI27099.63%10.37%271

Info : Permohonan cabutan daripada daftar kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh beikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi data yang telah lengkap dikemaskini dalam sistem

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA23999.17%20.83%241
JPN NEGERI1,71299.88%20.12%1,714
JPN DAERAH4,07099.93%30.07%4,073
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA26498.88%31.12%267
JPN NEGERI1,72299.83%30.17%1,725
JPN DAERAH5,45199.85%80.15%5,459
MACJPN PUTRAJAYA40698.54%61.46%412
JPN NEGERI1,54899.87%20.13%1,550
JPN DAERAH5,04499.86%70.14%5,051
APRILJPN PUTRAJAYA41797.89%92.11%426
JPN NEGERI1,68698.60%241.40%1,710
JPN DAERAH4,09598.06%811.94%4,176
MEIJPN PUTRAJAYA31697.53%82.47%324
JPN NEGERI1,45799.93%10.07%1,458
JPN DAERAH3,13299.94%20.06%3,134
JUNJPN PUTRAJAYA27396.47%103.53%283
JPN NEGERI1,07599.72%30.28%1,078
JPN DAERAH3,09599.94%20.06%3,097

Info: Permohonan pendaftaran kematian yang dikemukakan dalam tempoh 3 hari dari tarikh kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA101100.00%00.00%101
JPN NEGERI1,38199.78%30.22%1,384
JPN DAERAH11,97299.81%230.19%11,995
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA12799.22%10.78%128
JPN NEGERI1,31799.47%70.53%1,324
JPN DAERAH10,28999.75%260.25%10,315
MACJPN PUTRAJAYA19299.48%10.52%193
JPN NEGERI1,23599.84%20.16%1,237
JPN DAERAH9,43099.87%120.13%9,442
APRILJPN PUTRAJAYA258100.00%00.00%258
JPN NEGERI1,31699.10%120.90%1,328
JPN DAERAH9,53997.91%2042.09%9,743
MEIJPN PUTRAJAYA18898.43%31.57%191
JPN NEGERI1,28299.61%50.39%1,287
JPN DAERAH9,33999.70%280.30%9,367
JUNJPN PUTRAJAYA128100.00%00.00%128
JPN NEGERI1,12499.73%30.27%1,127
JPN DAERAH8,10299.77%190.23%8,121
Font Resize
X