Kelahiran, Kematian dan Anak Angkat 2019

Info : Permohonan pendaftaran kelahiran atau kelahiran mati yang dikemukakan dalam tempoh 42 hari dari tarikh kelahiran / kelahiran mati diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA1,06797.71%252.29%1,092
JPN NEGERI3,91299.77%90.23%3,921
JPN DAERAH32,77699.75%810.25%32,857
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA1,08297.57%272.43%1,109
JPN NEGERI3,49999.83%60.17%3,505
JPN DAERAH25,68099.82%460.18%25,726
MACJPN PUTRAJAYA1,26697.99%262.01%1,292
JPN NEGERI3,69299.76%130.35%3,705
JPN DAERAH25,27299.76%620.24%25,334
APRILJPN PUTRAJAYA1,33797.73%312.27%1,368
JPN NEGERI3,90797.94%822.06%3,989
JPN DAERAH24,80397.82%5542.18%25,357
MEIJPN PUTRAJAYA1,27097.99%262.01%1,296
JPN NEGERI4,72499.45%260.55%4,750
JPN DAERAH30,21299.71%890.29%30,301
JUNJPN PUTRAJAYA86898.75%111.25%879
JPN NEGERI3,79599.74%100.26%3,805
JPN DAERAH22,75999.77%530.23%22,812
OGOSJPN PUTRAJAYA1,12998.43%181.57%1.147
JPN NEGERI3,19199.75%80.25%3,199
JPN DAERAH20,27099.66%700.34%20,340
SEPTEMBERJPN PUTRAJAYA1,20098.04%241.96%1,224
JPN NEGERI133100.00%00.00%133
JPN DAERAH90499.45%50.55%909

Info : Permohonan carian data daripada daftar kelahiran diproses dan selesai dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN:
a) Bagi kanak-kanak yang kelahirannya didaftarkan selepas 1.1.2003(selepas SIREN) 

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA131100.00%00.00%131
JPN NEGERI35199.72%10.28%352
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA111100.00%00.00%111
JPN NEGERI384100.00%00.00%384
MACJPN PUTRAJAYA16698.81%21.19%168
JPN NEGERI41699.52%20.48%418
APRILJPN PUTRAJAYA128100.00%00.00%128
JPN NEGERI45198.26%81.74%459
MEIJPN PUTRAJAYA122100.00%00.00%122
JPN NEGERI32199.69%10.31%322
JUNJPN PUTRAJAYA89100.00%00.00%89
JPN NEGERI277100.00%00.00%277
JULAIJPN PUTRAJAYA133100.00%00.00%133
JPN NEGERI447100.00%00.00%447
JPN DAERAH1100.00%00.00%1
OGOSJPN PUTRAJAYA112100.00%00.00%112
JPN NEGERI38698.97%41.03%390
JPN DAERAH1100.00%00.00%1
SEPTEMBERJPN PUTRAJAYA100100.00%00.00%100
JPN NEGERI31198.73%41.27%315

Info : Permohonan cabutan daripada daftar kelahiran diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi data yang telah lengkap dikemaskini dalam sistem

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (<20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA1,66399.34%110.66%1,674
JPN NEGERI6,34599.89%70.11%6,352
JPN DAERAH29,22299.94%170.06%29,239
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA2,20199.41%130.59%2,214
JPN NEGERI6,92999.86%100.14%6,939
JPN DAERAH38,13799.92%300.08%38,167
MACJPN PUTRAJAYA2,57199.50%130.50%2,584
JPN NEGERI7,92399.91%70.09%7,930
JPN DAERAH39,21099.94%220.06%39,232
APRILJPN PUTRAJAYA2,14199.26%160.74%2,157
JPN NEGERI6,79198.14%1291.86%6,920
JPN DAERAH29,45797.89%6362.11%30,093
MEIJPN PUTRAJAYA1,74999.43%100.57%1,759
JPN NEGERI6,08699.87%80.13%6,094
JPN DAERAH26,23499.94%160.06%26,250
JUNJPN PUTRAJAYA1,46499.05%140.95%1,478
JPN NEGERI5,90799.88%70.12%5,914
JPN DAERAH27,57099.95%150.05%27,585
JULAIJPN PUTRAJAYA1,72799.77%40.23%1,731
JPN NEGERI6,84699.97%20.03%6,848
JPN DAERAH31,90799.92%260.08%31,933
OGOSJPN PUTRAJAYA1,91699.07%180.93%1,934
JPN NEGERI7,56899.88%90.12%7,577
JPN DAERAH37,03499.91%350.09%37,069
SEPTEMBERJPN PUTRAJAYA1,36299.27%100.73%1,372
JPN NEGERI5,18999.90%50.10%5,194
JPN DAERAH27,50399.94%160.06%27,519

Info: Permohonan carian data daripada daftar kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh beikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi kanank-kanak yang kelahirannya didaftarkan selepas 1.1.2003 (selepas SIREN)

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA28100.00%00.00%28
JPN NEGERI42999.77%10.23%430
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA24100.00%00.00%24
JPN NEGERI39999.25%30.75%402
MACJPN PUTRAJAYA94100.00%00.00%94
JPN NEGERI41999.76%10.24%420
JPN DAERAH1100.00%00.00%1
APRILJPN PUTRAJAYA68100.00%00.00%68
JPN NEGERI81099.75%20.25%812
MEIJPN PUTRAJAYA54100.00%00.00%54
JPN NEGERI64399.69%20.31%645
JUNJPN PUTRAJAYA26100.00%00.00%26
JPN NEGERI35199.72%10.28%352
JULAIJPN PUTRAJAYA47100.00%00.00%47
JPN NEGERI69299.86%10.14%693
OGOSJPN PUTRAJAYA59100.00%00.00%59
JPN NEGERI61599.51%30.49%618
JPN DAERAH1100.00%00.00%1
SEPTEMBERJPN PUTRAJAYA3196.88%13.13%32
JPN NEGERI43599.32%30.68%438

Info : Permohonan cabutan daripada daftar kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh beikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi data yang telah lengkap dikemaskini dalam sistem

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA23999.17%20.83%241
JPN NEGERI1,71599.88%20.12%1,717
JPN DAERAH4,08999.93%30.07%4,092
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA26498.88%31.12%267
JPN NEGERI1,72499.83%30.17%1,727
JPN DAERAH5,46299.85%80.15%5,470
MACJPN PUTRAJAYA41098.56%61.44%416
JPN NEGERI1,55999.87%20.13%1,561
JPN DAERAH5,05199.86%70.14%5,058
APRILJPN PUTRAJAYA41797.89%92.11%426
JPN NEGERI1,68798.60%241.40%1,711
JPN DAERAH4,10298.06%811.94%4,183
MEIJPN PUTRAJAYA31897.55%82.45%326
JPN NEGERI1,46399.93%10.07%1,464
JPN DAERAH3,14399.94%20.06%3,145
JUNJPN PUTRAJAYA27396.47%103.53%283
JPN NEGERI1,12599.73%30.27%1,128
JPN DAERAH3,12399.94%20.06%3,125
JULAIJPN PUTRAJAYA37797.16%112.84%388
JPN NEGERI1,86799.79%40.21%1,871
JPN DAERAH4,82899.96%20.04%4,830
OGOSJPN PUTRAJAYA31697.53%82.47%324
JPN NEGERI1,50599.87%20.13%1,507
JPN DAERAH4,33199.98%10.02%4,332
SEPTEMBERJPN PUTRAJAYA28196.90%93.10%290
JPN NEGERI1,255100.00%00.00%1,255
JPN DAERAH3,63199.94%20.06%3,633

Info: Permohonan pendaftaran kematian yang dikemukakan dalam tempoh 3 hari dari tarikh kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA97100.00%00.00%97
JPN NEGERI1,32399.77%30.23%1,326
JPN DAERAH11,37399.82%200.18%11,393
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA116100.00%00.00%116
JPN NEGERI1,23899.44%70.56%1,245
JPN DAERAH9,73599.75%240.25%9,759
MACJPN PUTRAJAYA17799.44%10.56%178
JPN NEGERI1,16399.83%20.17%1,165
JPN DAERAH9,00499.88%110.12%9,015
APRILJPN PUTRAJAYA241100.00%00.00%241
JPN NEGERI1,24599.20%100.80%1,255
JPN DAERAH9,10197.93%1922.07%9,293
MEIJPN PUTRAJAYA17198.28%31.72%174
JPN NEGERI1,22599.59%50.41%1,230
JPN DAERAH8,91099.70%270.30%8,937
JUNJPN PUTRAJAYA115100.00%00.00%115
JPN NEGERI1,05399.81%20.26%1,146
JPN DAERAH8,19699.71%240.29%8,220
JULAIJPN PUTRAJAYA158100.00%00.00%158
JPN NEGERI1,14399.74%30.26%8,220
JPN DAERAH8,19699.71%240.29%8,220
OGOSJPN PUTRAJAYA21999.10%20.90%221
JPN NEGERI1,09399.91%10.09%1,094
8,43199.82%150.18%8,446
SEPTEMBERJPN PUTRAJAYA140100.00%00.00%140
JPN NEGERI94699.37%60.63%952
JPN DAERAH7,26499.62%280.38%7,292
Font Resize
X