Kelahiran, Kematian dan Anak Angkat 2020

Info : Permohonan pendaftaran kelahiran atau kelahiran mati yang dikemukakan dalam tempoh 42 hari dari tarikh kelahiran / kelahiran mati diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA1,34399.26%100.74%1,353
JPN NEGERI5,58999.79%120.21%5,601
JPN CAWANGAN31,32999.69%970.31%31,426
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA1,15699.74%30.26%1,159
JPN NEGERI4,83899.81%90.19%4,847
JPN CAWANGAN28,29099.71%810.29%28,371
MACJPN PUTRAJAYA42699.53%20.47%428
JPN NEGERI3,31199.52%160.48%3,327
JPN CAWANGAN19,10899.71%550.29%19,163
APRILJPN PUTRAJAYA13898.57%21.43%140
JPN NEGERI44298.88%51.12%447
JPN CAWANGAN13097.74%32.26%133
MEIJPN PUTRAJAYA1,07398.17%201.83%1,093
JPN NEGERI8,04499.58%340.42%8,078
JPN CAWANGAN25,17899.52%1220.48%25,300
JUNJPN PUTRAJAYA81100.00%00.00%81
JPN NEGERI3,72299.73%100.27%3,723
JPN CAWANGAN 19,61699.64%700.36%19,686

Info : Permohonan carian data daripada daftar kelahiran diproses dan selesai dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN:
a) Bagi kanak-kanak yang kelahirannya didaftarkan selepas 1.1.2003(selepas SIREN) 

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA76100.00%00.00%76
JPN NEGERI502100.00%00.00%502
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA83100.00%00.00%83
JPN NEGERI50299.41%30.59%505
MACJPN PUTRAJAYA22100.00%00.00%22
JPN NEGERI23799.58%10.42%238
APRILJPN PUTRAJAYA2100.00%00.00%2
MEIJPN PUTRAJAYA10100.00%00.00%10
JPN NEGERI8497.67%22.33%86
JUNJPN PUTRAJAYA41100.00%00.00%41
JPN NEGERI269100.00%00.00%269

Info : Permohonan cabutan daripada daftar kelahiran diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi data yang telah lengkap dikemaskini dalam sistem

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (<20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA2,15899.77%50.23%2,163
JPN NEGERI8,68099.88%100.12%8,690
JPN CAWANGAN35,65599.90%340.10%35,689
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA1,89499.74%50.26%1,899
JPN NEGERI7,91699.90%80.10%7,924
JPN CAWANGAN36,02599.93%240.07%36,049
MACJPN PUTRAJAYA64299.84%10.16%643
JPN NEGERI4,89599.92%40.08%4,899
JPN CAWANGAN21,48199.94%130.06%21,494
APRILJPN PUTRAJAYA23100.00%00.00%23
JPN NEGERI6198.39%11.61%62
JPN CAWANGAN46100.00%00.00%46
MEIJPN PUTRAJAYA68799.85%10.15%688
JPN NEGERI3,20999.97%10.03%688
JPN CAWANGAN9,89599.96%40.04%9,899
JUNJPN PUTRAJAYA2,21099.91%20.09%2,212
JPN NEGERI9,63999.95%50.05%9,643
JPN CAWANGAN36,14799.96%160.04%36,163

Info: Permohonan carian data daripada daftar kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh beikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi kanank-kanak yang kelahirannya didaftarkan selepas 1.1.2003 (selepas SIREN)

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA76100.00%00.00%76
JPN NEGERI502100.00%00.00%502
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA83100.00%00.00%83
JPN NEGERI50299.41%30.59%505
MACJPN PUTRAJAYA22100.00%00.00%2
JPN NEGERI23799.58%10.42%238
APRILJPN NEGERI2100%00.00%2
MEIJPN PUTRAJAYA10100.00%00.00%10
JPN NEGERI8496.67%22.33%86
JUNJPN PUTRAJAYA41100.00%00.00%41
JPN NEGERI269100.00%00.00%269

Info : Permohonan cabutan daripada daftar kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh beikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima di kaunter mana-mana pejabat JPN :
a. Bagi data yang telah lengkap dikemaskini dalam sistem

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA28497.91%62.07%290
JPN NEGERI1,44999.72%40.28%1,453
JPN CAWANGAN4,19699.95%20.05%4,198
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA28898.97%31.03%291
JPN NEGERI1,53699.93%10.07%1,537
JPN CAWANGAN4,30899.93%30.07%4,311
MACJPN PUTRAJAYA84100.00%00.00%84
JPN NEGERI83799.76%20.24%839
JPN CAWANGAN2,468100.00%00.00%2,468
APRILJPN PUTRAJAYA11100.00%00.00%11
JPN NEGERI1894.74%15.26%19
JPN CAWANGAN2100.00%00.00%2
MEIJPN PUTRAJAYA49100.00%00.00%49
JPN NEGERI447100.00%00.00%447
JPN CAWANGAN887100.00%00.00%887
JUNJPN PUTRAJAYA21698.63%31.37%219
JPN NEGEERI1,433100.00%00.00%1,433
JPN CAWANGAN3,14699.90%30.10%3,149

Info: Permohonan pendaftaran kematian yang dikemukakan dalam tempoh 3 hari dari tarikh kematian diproses dan diselesaikan dalam tempoh berikut (20 minit) dari masa permohonan yang lengkap diterima.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA286100.00%00.00%286
JPN NEGERI1,24499.84%20.16%1,246
JPN CAWANGAN9,43999.65%330.35%9,472
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA17498.68%21.14%176
JPN NEGERI1,09099.73%%30.27%1,093
JPN CAWANGAN7,90699.58%330.42%7,939
MACJPN PUTRAJAYA62100.00%00.00%62
JPN NEGERI671100.00%00.00%671
JPN CAWANGAN4,79599.65%170.35%4,812
APRILJPN PUTRAJAYA28199.29%20.71%283
JPN NEGERI35899.72%10.28%359
JPN CAWANGAN15599.36%10.64%156
MEIJPN PUTRAJAYA44298.00%92.00%451
JPN NEGERI2,45299.63%90.37%2,461
JPN CAWANGAN8,85099.65%310.35%8,881
JUNJPN PUTRAJAYA47599.79%10.21%476
JPN NEGERI2,46999.92%20.08%2,471
JPN CAWANGAN9,00399.68%290.32%9,032
Font Resize
X