Perkahwinan dan Penceraian-2018

Penyediaan daftar perkahwinan diselesaikan dalam tempoh tidak melebihi tempoh berikut (20 minit) dari masa surat temujanji pengupacaraan diterima daripada pasangan di kaunter pejabat JPNM.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA194100.00%00.00%194
JPN NEGERI741100.00%00.00%741
JPN DAERAH1,24599.92%10.08%1,246
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA21299.53%10.47%213
JPN NEGERI690100.00%00.00%690
JPN DAERAH1,19399.9210.08%1,194
MACJPN PUTRAJAYA248100.00%00.00%248
JPN NEGERI691100.00%00.00%691
JPN DAERAH1,25899.60%50.40%1,263
APRILJPN PUTRAJAYA191100.00%00.00%191
JPN NEGERI60399.83%10.17%604
JPN DAERAH1,16799.57%50.43%1,172
MEIJPN PUTRAJAYA173100.00%00.00%173
JPN NEGERI60199.83%10.17%602
JPN DAERAH1,29299.92%10.08%1,293
JUNJPN PUTRAJAYA13599.26%10.74%136
JPN NEGERI53799.63%20.37%539
JPN DAERAH1,16899.91%10.09%1,169
JULAIJPN PUTRAJAYA23099.57%10.43%231
JPN NEGERI552100.00%00.00%552
JPN DAERAH1,28899.84%20.16%1,290
OGOSJPN PUTRAJAYA227100.00%00.00%227
JPN NEGERI65299.85%10.15%653
JPN DAERAH1,34099.93%10.07%1,341
SEPTEMBERJPN PUTRAJAYA188100.00%00.00%188
JPN NEGERI58499.66%20.34%586
JPN DAERAH1,225100.00%00.00%1,225
OKTOBERJPN PUTRAJAYA285100.00%00.00%285
JPN NEGERI63599.53%30.47%638
JPN DAERAH1,34599.85%20.15%1,347
NOVEMBERJPN PUTRAJAYA215100.00%00.00%285
JPN NEGERI58399.32%40.68%587
JPN DAERAH1,26799.84%20.16%1,269
DISEMBERJPN PUTRAJAYA24499.59%10.41%245
JPN NEGERI63599.37%40.63%639
JPN DAERAH1,348100.00%00.00%1,348

Pendaftaran semula perkahwinan luar negara selepas 1.3.1982 / Pendaftaran perkahwinan adat atau agama atau kelaziman sebelum tarikh 1.3.1982 diselesaikan pada hari yang sama (1 hari)  jika permohonan teratur.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 1 HARI)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 1 HARI)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA114100.00%00.00%114
JPN NEGERI93100.00%00.00%93
JPN DAERAH112100.00%00.00%112
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA143100.00%00.00%143
JPN NEGERI93100.00%00.00%93
JPN DAERAH122100.00%00.00%122
MACJPN PUTRAJAYA129100.00%00.00%129
JPN NEGERI104100.00%00.00%104
JPN DAERAH84100.00%00.00%84
APRILJPN PUTRAJAYA147100.00%00.00%147
JPN NEGERI93100.00%00.00%93
JPN DAERAH100100.00%00.00%100
MEIJPN PUTRAJAYA134100.00%00.00%134
JPN NEGERI84100.00%00.00%84
JPN DAERAH84100.00%00.00%84
JUNJPN PUTRAJAYA149100.00%00.00%149
JPN NEGERI91100.00%00.00%91
JPN DAERAH93100.00%00.00%93
JULAIJPN PUTRAJAYA128100.00%0100.00%128
JPN NEGERI113100.00%0100.00%113
JPN DAERAH101100.00%0100.00%101
OGOSJPN PUTRAJAYA162100.00%0100.00%162
JPN NEGERI85100.00%0100.00%85
JPN DAERAH98100.00%0100.00%98
SEPTEMBERJPN PUTRAJAYA108100.00%0100.00%108
JPN NEGERI91100.00%0100.00%91
JPN DAERAH98100.00%0100.00%98
OKTOBERJPN PUTRAJAYA160100.00%0100.00%160
JPN NEGERI91100.00%0100.00%91
JPN DAERAH85100.00%0100.00%85
NOVEMBERJPN PUTRAJAYA124100.00%0100.00%124
JPN NEGERI89100.00%0100.00%89
JPN DAERAH83100.00%0100.00%83
DISEMBERJPN PUTRAJAYA138100.00%0100.00%138
JPN NEGERI93100.00%0100.00%93
JPN DAERAH84100.00%0100.00%84

Kesulitan hal ehwal perkahwinan yang dirujuk kepada Tribunal Perkahwinan akan diselesaikan dalam tempoh 6 bulan dari tarikh rujukan.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 6 BULAN)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 6 BULAN)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA5100.00%00.00%5
JPN NEGERI21598.62%31.38%218
JPN DAERAH30597.76%%72.24%312
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA10100.00%00.00%10
JPN NEGERI162100.00%00.00%162
JPN DAERAH27398.56%41.44%277
MACJPN PUTRAJAYA3100.00%00.00%3
JPN NEGERI243100.00%00.00%243
JPN DAERAH353100.00%00.00%353
APRILJPN PUTRAJAYA4100.00%00.00%4
JPN NEGERI246100.00%00.00%246
JPN DAERAH37499.20%00.80%374
MEIJPN PUTRAJAYA4100.00%00.00%4
JPN NEGERI206100.00%00.00%206
JPN DAERAH24699.19%%20.00%248
JUNJPN PUTRAJAYA5100.00%00.00%5
JPN NEGERI206100.00%00.00%206
JPN DAERAH301100.00%00.00%301
JULAIJPN PUTRAJAYA5100.00%00.00%5
JPN NEGERI172100.00%00.00%172
JPN DAERAH267100.00%00.00%267
OGOSJPN PUTRAJAYA4100.00%00.00%4
JPN NEGERI84100.00%00.00%84
JPN DAERAH156100.00%00.00%156
SEPTEMBERJPN NEGERI30100.00%00.00%30
JPN DAERAH90100.00%00.00%90
OKTOBERJPN NEGERI21100.00%00.00%21
JPN DAERAH50100.00%00.00%50
NOVEMBERJPN NEGERI6100.00%00.00%6
JPN DAERAH18100.00%00.00%18
DISEMBERJPN NEGERI8100.00%0100.00%8
JPN DAERAH2100.00%0100.00%2

Permohonan pendaftaran perkahwinan di bawah Ordinan Pendaftaran 1952 diselesaikan pada hari yang sama (1 hari) jika permohonan teratur.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 1 HARI)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 1 HARI)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN NEGERI466.67%233.33%6
JPN DAERAH12394.62%75.38%130
FEBRUARIJPN NEGERI266.67%133.33%3
JPN DAERAH12599.21%10.79%126
MACJPN NEGERI1100.00%00.00%1
JPN DAERAH17698.88%21.12%178
APRILJPN NEGERI457.14%342.86%7
JPN DAERAH17597.77%42.23%179
MEIJPN NEGERI5100.00%00.00%5
JPN DAERAH11199.11%10.89%112
JUNJPN NEGERI3100.00%00.00%3
JPN DAERAH3897.44%12.56%39
JULAIJPN NEGERI150.00%11.35%2
JPN DAERAH7398.65%11.35%74
OGOSJPN NEGERI2100.00%00.00%2
JPN DAERAH7698.70%11.30%77
SEPTEMBERJPN NEGERI480.00%120.00%5
JPN DAERAH14598.64%21.36%147
OKTOBERJPN NEGERI9100.00%00.00%9
JPN DAERAH8496.55%33.45%87
NOVEMBERJPN NEGERI360.00%240.00%5
JPN DAERAH16299.39%10.61%163
DISEMBERJPN NEGERI685.71%114.29%7
JPN DAERAH21499.07%20.93%216
Font Resize
X