Perkahwinan dan Penceraian 2019

Penyediaan daftar perkahwinan diselesaikan dalam tempoh tidak melebihi tempoh berikut (20 minit) dari masa surat temujanji pengupacaraan diterima daripada pasangan di kaunter pejabat JPNM.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA237100.00%00.00%237
JPN NEGERI48299.79%10.21%489
JPN DAERAH1,41799.72%40.28%1,421
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA174100.00%00.00%174
JPN NEGERI46099.57%20.43%462
JPN DAERAH1,250100.00%00.00%1,250
MACJPN PUTRAJAYA240100.00%00.00%240
JPN NEGERI548100.00%00.00%548
JPN DAERAH1,408100.00%00.00%1,408
APRILJPN PUTRAJAYA184100.00%00.00%184
JPN NEGERI53399.26%40.74%537
JPN DAERAH1,25699.68%40.32%1,260
MEIJPN PUTRAJAYA157100.00%00.00%157
JPN NEGERI57799.83%10.17%578
JPN DAERAH1,37199.71%40.29%1,375
JUNJPN PUTRAJAYA135100.00%00.00%135
JPN NEGERI40399.75%10.25%404
JPN DAERAH99399.90%10.10%994

Pendaftaran semula perkahwinan luar negara selepas 1.3.1982 / Pendaftaran perkahwinan adat atau agama atau kelaziman sebelum tarikh 1.3.1982 diselesaikan pada hari yang sama (1 hari)  jika permohonan teratur.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 1 HARI)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 1 HARI)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA132100.00%00.00%132
JPN NEGERI65100.00%00.00%65
JPN DAERAH64100.00%00.00%64
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA131100.00%00.00%131
JPN NEGERI96100.00%00.00%96
JPN DAERAH20699.52%10.48%207
MACJPN PUTRAJAYA155100.00%00.00%155
JPN NEGERI97100.00%00.00%97
JPN DAERAH180100.00%00.00%180
APRILJPN PUTRAJAYA145100.00%00.00%145
JPN NEGERI91100.00%00.00%145
JPN DAERAH93100.00%00.00%93
MEIJPN PUTRAJAYA154100.00%00.00%154
JPN NEGERI85100.00%00.00%85
JPN DAERAH76100.00%00.00%76
JUNJPN PUTRAJAYA130100.00%00.00%130
JPN NEGERI9798.98%11.02%98
JPN DAERAH70100.00%00.00%70

Kesulitan hal ehwal perkahwinan yang dirujuk kepada Tribunal Perkahwinan akan diselesaikan dalam tempoh 6 bulan dari tarikh rujukan.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 6 BULAN)% MENEPATI STANDARD
JANUARIJPN PUTRAJAYA4100.00%
JPN NEGERI134100.00%
JPN DAERAH258100.00%
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA2100.00%
JPN NEGERI75100.00%
JPN DAERAH187100.00%
MACJPN NEGERI56100.00%
JPN DAERAH122100.00%
APRILJPN NEGERI15100.00%
JPN DAERAH35100.00%
MEIJPN NEGERI6100.00%
JPN DAERAH19100.00%
JUNJPN NEGERI2100.00%
JPN DAERAH5100.00%

Permohonan pendaftaran perkahwinan di bawah Ordinan Pendaftaran 1952 diselesaikan pada hari yang sama (1 hari) jika permohonan teratur.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 1 HARI)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 1 HARI)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN NEGERI444.44%555.56%9
JPN DAERAH27599.64%10.36%276
FEBRUARIJPN NEGERI3880.85%919.15%47
JPN DAERAH65497.61%162.39%670
MACJPN NEGERI7090.91%79.09%77
JPN DAERAH78798.38%131.63%800
APRILJPN NEGERI3100.00%00.00%3
JPN DAERAH12697.67%32.33%129
MEIJPN NEGERI4100.00%00.00%4
JPN DAERAH7098.59%11.41%71
JUNJPN NEGERI583.33%116.67%6
JPN DAERAH82100.00%00.00%80
Font Resize
X