Perkahwinan dan Penceraian 2019

Penyediaan daftar perkahwinan diselesaikan dalam tempoh tidak melebihi tempoh berikut (20 minit) dari masa surat temujanji pengupacaraan diterima daripada pasangan di kaunter pejabat JPNM.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA237100.00%00.00%237
JPN NEGERI48299.79%10.21%489
JPN DAERAH1,41799.72%40.28%1,421
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA174100.00%00.00%174
JPN NEGERI46099.57%20.43%462
JPN DAERAH1,250100.00%00.00%1,250
MACJPN PUTRAJAYA240100.00%00.00%240
JPN NEGERI548100.00%00.00%548
JPN DAERAH1,408100.00%00.00%1,408
APRILJPN PUTRAJAYA184100.00%00.00%184
JPN NEGERI53399.26%40.74%537
JPN DAERAH1,25699.68%40.32%1,260
MEIJPN PUTRAJAYA157100.00%00.00%157
JPN NEGERI57799.83%10.17%578
JPN DAERAH1,37199.71%40.29%1,375
JUNJPN PUTRAJAYA135100.00%00.00%135
JPN NEGERI43399.54%20.46%435
JPN DAERAH99499.90%10.10%995
JULAIJPN PUTRAJAYA24599.19%20.81%247
JPN NEGERI54099.63%20.37%542
JPN DAERAH1,34599.93%10.07%1,346
OGOSJPN PUTRAJAYA167100.00%00.00%167
JPN NEGERI428100.00%00.00%428
JPN DAERAH1,28299.92%10.08%1,283
SEPTEMBERJPN PUTRAJAYA201100.00%00.00%201
JPN NEGERI54599.45%30.55%548
JPN DAERAH1,35699.93%10.07%1,357

Pendaftaran semula perkahwinan luar negara selepas 1.3.1982 / Pendaftaran perkahwinan adat atau agama atau kelaziman sebelum tarikh 1.3.1982 diselesaikan pada hari yang sama (1 hari)  jika permohonan teratur.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 1 HARI)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 1 HARI)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA130100.00%00.00%130
JPN NEGERI59100.00%00.00%59
JPN DAERAH42100.00%00.00%42
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA127100.00%00.00%127
JPN NEGERI61100.00%00.00%61
JPN DAERAH56100.00%00.00%56
MACJPN PUTRAJAYA153100.00%00.00%153
JPN NEGERI72100.00%00.00%72
JPN DAERAH64100.00%00.00%64
APRILJPN PUTRAJAYA143100.00%00.00%143
JPN NEGERI79100.00%00.00%79
JPN DAERAH59100.00%00.00%59
MEIJPN PUTRAJAYA150100.00%00.00%150
JPN NEGERI74100.00%00.00%74
JPN DAERAH47100.00%00.00%47
JUNJPN PUTRAJAYA130100.00%00.00%130
JPN NEGERI8798.86%11.14%88
JPN DAERAH41100.00%00.00%41
JULAIJPN PUTRAJAYA167100.00%00.00%167
JPN NEGERI96100.00%00.00%96
JPN DAERAH63100.00%00.00%63
OGOSJPN PUTRAJAYA123100.00%00.00%123
JPN NEGERI71100.00%00.00%100.00%
JPN DAERAH5898.31%11.69%59

Kesulitan hal ehwal perkahwinan yang dirujuk kepada Tribunal Perkahwinan akan diselesaikan dalam tempoh 6 bulan dari tarikh rujukan.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 6 BULAN)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD% MELEBIHI STANDARD
JANUARIJPN PUTRAJAYA5100.00%00.00%
JPN NEGERI158100.00%10.63%
JPN DAERAH30898.09%61.91%
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA6100.00%00.00%
JPN NEGERI19098.45%31.55%
JPN DAERAH329100.00%00.00%
MACJPN PUTRAJAYA3100.00%00.00%
JPN NEGERI204100.00%00.00%
JPN DAERAH379100.00%00.00%
APRILJPN PUTRAJAYA2100.00%00.00%
JPN NEGERI183100.00%00.00%
JPN DAERAH271100.00%00.00%
MEIJPN NEGERI65100.00%00.00%
JPN DAERAH147100.00%00.00%
JUNJPN NEGERI25100.00%00.00%
JPN DAERAH108100.00%00.00%
JULAIJPN PUTRAJAYA1100.00%00.00%
JPN NEGERI13100.00%00.00%
JPN DAERAH42100.00%00.00%
OGOSJPN NEGERI4100.00%00.00%
JPN DAERAH9100.00%00.00%
SEPTEMBERJPN NEGERI5100.00%00.00%
JPN DAERAH5100.00%00.00%

Permohonan pendaftaran perkahwinan di bawah Ordinan Pendaftaran 1952 diselesaikan pada hari yang sama (1 hari) jika permohonan teratur.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 1 HARI)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 1 HARI)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN NEGERI444.44%555.56%9
JPN DAERAH27599.64%10.36%276
FEBRUARIJPN NEGERI3880.85%919.15%47
JPN DAERAH65497.61%162.39%670
MACJPN NEGERI7090.91%79.09%77
JPN DAERAH78798.38%131.63%800
APRILJPN NEGERI3100.00%00.00%3
JPN DAERAH12697.67%32.33%129
MEIJPN NEGERI4100.00%00.00%4
JPN DAERAH7098.59%11.41%71
JUNJPN NEGERI583.33%116.67%6
JPN DAERAH88100.00%00.00%88
JULAIJPN NEGERI9100.00%00.00%9
JPN DAERAH23899.58%10.42%239
OGOSJPN NEGERI2100.00%00.00%2
JPN DAERAH13996.53%53.47%144
SEPTEMBERJPN NEGERI571.43%228.57%7
JPN DAERAH11397.41%32.59%116
Font Resize
X