Perkahwinan dan Penceraian 2020

Penyediaan daftar perkahwinan diselesaikan dalam tempoh tidak melebihi tempoh berikut (20 minit) dari masa surat temujanji pengupacaraan diterima daripada pasangan di kaunter pejabat JPNM.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 20 MINIT)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 20 MINIT)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA204100.00%00.00%204
JPN NEGERI38998.98%41.02%393
JPN CAWANGAN1,25599.84%20.16%1,257
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA20298.54%31.46%205
JPN NEGERI52899.06%50.94%533
JPN CAWANGAN1,36999.93%10.07%1,370
MACJPN PUTRAJAYA138100.00%00.00%138
JPN NEGERI265100.00%00.00%265
JPN CAWANGAN75899.74%20.26%760
APRILJPN PUTRAJAYA1100.00%00.00%1
MEIJPN PUTRAJAYA74100.00%00.00%74
JPN NEGERI17099.42%10.00%171
JPN CAWANGAN40599.26%30.74%408
JUNJPN PUTRAJAYA17798.88%21.12%179
JPN NEGERI38999.74%10.26%390
JPN CAWANGAN980100.00%00.00%980

Pendaftaran semula perkahwinan luar negara selepas 1.3.1982 / Pendaftaran perkahwinan adat atau agama atau kelaziman sebelum tarikh 1.3.1982 diselesaikan pada hari yang sama (1 hari)  jika permohonan teratur.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 1 HARI)% MENEPATI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN PUTRAJAYA125100.00%125
JPN NEGERI100100.00%100
JPN CAWANGAN100100.00%100
FEBRUARIJPN PUTRAJAYA117100.00%117
JPN NEGERI81100.00%81
JPN CAWANGAN66100.00%66
MACJPN PUTRAJAYA53100.00%53
JPN NEGERI57100.00%57
JPN CAWANGAN51100.00%51
APRILJPN PUTRAJAYA1100.00%1
MEIJPN PUTRAJAYA6100.00%6
JPN NEGERI6100.00%6
JPN DAERAH4100.00%4
JUNJPN PUTRAJAYA15100.00%15
JPN NEGERI1898.86%18
JPN DAERAH34100.00%34

Kesulitan hal ehwal perkahwinan yang dirujuk kepada Tribunal Perkahwinan akan diselesaikan dalam tempoh 6 bulan dari tarikh rujukan.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 6 BULAN)% MENEPATI STANDARDBILANGAN PERATUS %
JANUARIJPN NEGERI48100.00%48100.00%
JPN CAWANGAN72100.00%72100.00%
FEBRUARIJPN NEGERI16100.00%16100.00%
JPN CAWANGAN31100.00%31100.00%
MACJPN NEGERI2100.00%2100.00%
JPN CAWANGAN9100.00%9100.00%
MEIJPN NEGERI3100.00%3100.00%
JPN CAWANGAN6100.00%6100.00%
JUNJPN NEGERI2100.00%2100.00%
JPN CAWANGAN3100.00%3100.00%

Permohonan pendaftaran perkahwinan di bawah Ordinan Pendaftaran 1952 diselesaikan pada hari yang sama (1 hari) jika permohonan teratur.

BULANLOKASIBILANGAN MENEPATI STANDARD (< 1 HARI)% MENEPATI STANDARDBILANGAN MELEBIHI STANDARD (> 1 HARI)% MELEBIHI STANDARDJUMLAH PERKHIDMATAN
JANUARIJPN NEGERI1100.00%00.00%1
JPN DAERAH11798.32%21.68%119
FEBRUARIJPN NEGERI2100.00%019.15%2
JPN DAERAH10497.20%32.80%107
MACJPN CAWANGAN22100.00%00.00%22
MEIJPN CAWANGAN5100.00%00.00%5
JUNJPN CAWANGAN685.71%116.67%7
Font Resize
X