STATISTIK TAHUN 2020

Print Friendly and PDF

STATISTIK TAHUN 2020

1.Statistik Transaksi Perkhidmatan Dalam Talian Jabatan Pendaftaran Negara 2020

PERKHIDMATANJANUARIFEBRUARIMACAPRILMEIJUNJULAIOGOSNOVEMBERDISEMBERJUMLAH KESELURUHAN
1) Sistem Semakan Status Permohonan MyKad Melalui Portal12,30411,0228,6609,30113,14818,94515,63589,015
2) Sistem Semakan Status Permohonan MyPR Melalui Portal1,4371,5231,0959831,1211,4491,4539,061
3) Sistem Semakan Status Permohonan MyKAS Melalui Portal2,9992,7012,4202,8592,4232,8132,68718,902
4) Sistem Semakan Status Permohonan MyKid Melalui Portal5,0266,4334,0791,5253,4067,7226,34734,538
5) e-Pertanyaan/ e-Cadangan /e- Aduan (SISPAA)4514213306664691,0219724,330
6) Permohonan Gantian MyKad395347268325348396373,052
Jumlah Keseluruhan Mengikut Bulanan22,61222,44716,85215,36621,10132,78927,731158,898
Tarikh Kemaskini:05/08/2020

 

2. Statistik Transaksi Perkhidmatan Kaunter Jabatan Pendaftaran Negara 2020

PERKHIDMATANJANUARIFEBRUARIMACAPRILMEIJUNJULAIOGOSNOVEMBERDISEMBERJUMLAH KESELURUHAN
1) Urusan Kad Pengenalan201,045151,698352,743
2) Urusan Kelahiran40,50129,56370,064
3) Urusan Kewarganegaraan1,9571,1473,104
4) Urusan Perkahwinan / Perceraian4,1952,5956,790
5) Urusan Kematian16,64411,94428,588
6) Urusan Anak Angkat5744731,020
Jumlah Keseluruhan Mengikut Bulanan264,889197,420462,309
Tarikh Kemaskini:06/03/2020

 

3. Statistik Transaksi Perkhidmatan Dalam Talian yang Tidak Selesai Jabatan Pendaftaran Negara 2020

PERKHIDMATANJANUARIFEBRUARIMACAPRILMEIJUNJULAIOGOSNOVEMBERDISEMBERJUMLAH KESELURUHAN
1) Permohonan Gantian MyKad10104107
Tarikh Kemaskini:06/08/2020

 

4. Statistik Bilangan Pelawat Laman Web Jabatan Pendaftaran Negara 2020

PERKHIDMATANJANUARIFEBRUARIMACAPRILMEIJUNJULAIOGOSNOVEMBERDISEMBERJUMLAH KESELURUHAN
1) Portal JPN (Bilangan Pengunjung)254,353268,881321,329331,788356,889426,888431,282432,0072,823,417
Tarikh Kemaskini:02/09/2020

 

5. Statistik Transaksi mySMS Jabatan Pendaftaran Negara 2020

PERKHIDMATANJANUARIFEBRUARIMACAPRILMEIJUNJULAIOGOSNOVEMBERDISEMBERJUMLAH KESELURUHAN
1) Sistem Semakan Status Permohonan MyKad Melalui mySMS4,9524,2233,2931,7194,9168,6496,66734,419
2) Sistem Semakan Status Permohonan MyPR Melalui mySMS4404474362544065355123,030
3) Sistem Semakan Status Permohonan MyKAS Melalui mySMS1,0931,0148035197028447435,718
4) Sistem Semakan Status Permohonan MyKid Melalui mySMS 5216414581422756784773,219
Jumlah Keseluruhan Mengikut Bulanan7,0066,3255,0172,6346,29910,7068,39946,386
Tarikh Kemaskini:04/08/2020
Font Resize
X