STATISTIK TAHUN 2020

Print Friendly and PDF

STATISTIK TAHUN 2020

1.Statistik Transaksi Perkhidmatan Dalam Talian Jabatan Pendaftaran Negara 2020

PERKHIDMATANJANUARIFEBRUARIMACAPRILMEIJUNJULAIOGOSNOVEMBERDISEMBERJUMLAH KESELURUHAN
1) Sistem Semakan Status Permohonan MyKad Melalui Portal12,30411,022
2) Sistem Semakan Status Permohonan MyPR Melalui Portal1,4371,523
3) Sistem Semakan Status Permohonan MyKAS Melalui Portal2,9992,701
4) Sistem Semakan Status Permohonan MyKid Melalui Portal5,0266,433
5) e-Pertanyaan/ e-Cadangan /e- Aduan (SISPAA)443421
6) Permohonan Gantian MyKad395347
7) Permohonan Gantian MyKad (MyEG)133-
8) Sistem Semakan Penyiaran Permohonan Perkahwinan
Jumlah Keseluruhan Mengikut Bulanan22,73722,447
Tarikh Kemaskini:06/03/2020

 

2. Statistik Transaksi Perkhidmatan Kaunter Jabatan Pendaftaran Negara 2020

PERKHIDMATANJANUARIFEBRUARIMACAPRILMEIJUNJULAIOGOSNOVEMBERDISEMBERJUMLAH KESELURUHAN
1) Urusan Kad Pengenalan201,045151,698352,743
2) Urusan Kelahiran40,50129,56370,064
3) Urusan Kewarganegaraan1,9571,1473,104
4) Urusan Perkahwinan / Perceraian4,1952,5956,790
5) Urusan Kematian16,64411,94428,588
6) Urusan Anak Angkat5744731,020
Jumlah Keseluruhan Mengikut Bulanan264,889197,420462,309
Tarikh Kemaskini:06/03/2020

 

3. Statistik Transaksi Perkhidmatan Dalam Talian yang Tidak Selesai Jabatan Pendaftaran Negara 2020

PERKHIDMATANJANUARIFEBRUARIMACAPRILMEIJUNJULAIOGOSNOVEMBERDISEMBERJUMLAH KESELURUHAN
1) Permohonan Gantian MyKad11
Tarikh Kemaskini:05/02/2020

 

4. Statistik Bilangan Pelawat Laman Web Jabatan Pendaftaran Negara 2020

PERKHIDMATANJANUARIFEBRUARIMACAPRILMEIJUNJULAIOGOSNOVEMBERDISEMBERJUMLAH KESELURUHAN
1) Portal JPN (Bilangan Pengunjung)254,353268,881523,234
Tarikh Kemaskini:02/03/2020

 

5. Statistik Transaksi mySMS Jabatan Pendaftaran Negara 2020

PERKHIDMATANJANUARIFEBRUARIMACAPRILMEIJUNJULAIOGOSNOVEMBERDISEMBERJUMLAH KESELURUHAN
1) Sistem Semakan Status Permohonan MyKad Melalui mySMS4,9524,223
2) Sistem Semakan Status Permohonan MyPR Melalui mySMS440447
3) Sistem Semakan Status Permohonan MyKAS Melalui mySMS1,0931,014
4) Sistem Semakan Status Permohonan MyKid Melalui mySMS 521641
Jumlah Keseluruhan Mengikut Bulanan7,0066,325
Tarikh Kemaskini:06/03/2020
Font Resize
X